Your address will show here +12 34 56 78
Bana İlham Verenler

1973 Hayattaki her şey bir ilham kaynağı; bazı ilham kaynakları ile daha sık vakit geçiriyorsunuz. Siz onlara baktıkça, daha çok öğreniyor, ne demek istedikleri bambaşka bir boyut kazanıyor. Paylaşımlarından, anlattıklarından, yazıp çizdiklerinden, kendileri aramızda olmasalar bile ilham alıyorsunuz.

 

 

Osman Hamdi Bey (Kaplumbağa terbiyecisi)
Benim için iletişimin ve kültürü koruyarak marka haline getirmenin en güçlü rol modeli. Resmin yasak olduğu bir dönemde, güzel sanatlar akademisini kurmak için padişah üzerindeki etkisine gerçekten şapka çıkartıyorum. Bugün de temel taşı olduğu Arkeoloji müzesini her gezişimde ona teşekkür ediyor, birçok gence ilham olmaya devam ettiğini görmekten memnun oluyorum. Belli ki insanın kendini eğitmesi, kaplumbağa eğitmekten daha zor olsa da yapılabiliyor. Yapıldığında da çok güzel oluyor. 
  • Text Hover
  • Text Hover
Mustafa Kemal Atatürk
Bütünsel. Her düşüncesi, her adımı bütünün bir parçası. Göz kamaştıran, yürek ısıtan, daha çok çabalamamız için bizi harekete geçiren güçlü ve dünyayı birleştiren bir vizyonun bir parçası. Okuduklarını okuyarak, eserlerini anlamaya çalışarak ve geliştirerek Çağdaş Uygarlık Seviyesine ulaşmaya çalışırken, Türk toplumunun bir bireyi olarak üretmek beni mutlu ediyor. En derin şükranlarımla anıyorum onu bu yolda güzel bir şey başardığımda.
Bea Johnson, Lauren Singer, Milena Glimbowski
Sıfır atık konseptinin mimarları bu akıllı kadınlar, bana sürdürebilir yaşam ve kişisel sorumluluk üzerine çok şey öğretti. Bir fark yaratmak bizimle başlar.

Kitapları: Bea Johnson: Zero Waste Home (Sıfır Atık Ev) 

YouTube kanalı: Lauran Singer: “Trash is for tossers” 

Milena Glimbowski: Berlin’de “Original Uunverpackt” isimli sıfır atık dükkanının sahibi ve “Ohne Wenn und Abfall” kitabının yazarı.
  • Text Hover
  • Text Hover
Niko Paech
İnsan ırkının var olması için geriye gitmek, genişlemek yerine derine gitmek, kaynakları dikkatli kullanmak ve paylaşmak adına önemli bir aktivist ve akademisyen. “Fazlalıktan kurtulmak” isimli kitabın yazarı. Büyüme sonrası ekonomiler konusunda akademik çalışmalarına devam etmekle birlikte, insanları bilinçlendirmek üzerine seminerler veriyor.

Ailem & Arkadaşlarım

Annem - Ayfer Şenörer

Olgunlaşma’dan mezun, el sanatları öğretmeni annem pozitif ve kafasına koyduğunu yapan bir kadındı. Ufacık bir değişiklik yaparak bir ortamın bambaşka görünmesini sağlar, varlığı ile ortamın enerjisini ışıldatırdı. Eleştirileri güçlüydü. Sarsardı. Ancak doğruyu söylerdi. Eğer kendi yolumda yürüyor isem, bunu onun hayata ruhani olarak güçlü bakışına ve bunu bana bulaştırmasının etkisi büyük. Onu çok özlüyorum. Yüzlerce kişiye ilham ve enerji olmuştur. Nur içinde yatsın. 

Babam - İbrahim Atakan Şenörer

Kendi kendini yetiştirmiş bir adamdı benim babam. Adam gibi adamdı. Merhametiyle herkese koşardı. Bildirmezdi. Gizli yapardı yardımlarını. “Başkaları durduğunda düşün, gerekirse yürü. Başkaları yürüdüğünde düşün, gerekirse dur!” derdi.
Bana bazı zamanlar kızsa dahi, benden bahsederken gözleri parlardı. Benimle gurur duyardı. Onun gibi bir babam olduğu için çok şanslıyım. Vurduğum yerden ses geliyor ise, doğru bulmadığım durumlarda şapkamı alıp eve gelebilme cesareti gösteriyorsam, bunu ondan öğrendim. “Evde çorba kaynıyor kızım” dediğini duyar gibiyim. Çorbayı artık ben kaynatsam da yuvam onun sayesinde hep düşünceleri ile sıcacık. Her adımımda hatırlıyor ve dua ediyorum.

Arkadaşlarım

Öyle insanlar var ki hayatımda, yorulduğumda uçarak gelirler. Bir adım, bir telefon, bir nefes mesafesindeler. Varlıklarına şükrediyorum. Onlar olmasaydı, hayatımın bazı keskin dönemeçlerini alamayabilirdim. Bazıları hep hayatımda. Birbirimize uyumlanıyoruz hayatta ilerlerken. Bazıları ile yollarımız ayrılıyor ve ayrılacak. Onlar da iyi ki varlardı. 

Ritüeller & Tabiat


Elbette ruhsal gelişimime katkıda bulunan ritüelleri ve tabiatı belirtmeden olmaz. Sonda yer alıyor olmaları, onları önemsiz kılmasın. Bilakis; beni ben yapıyorlar. Bunların herkese özel olduğunu ve herkese iyi gelen farklı bir yaklaşım olacağı düşüncesini taşıyorum.