Your address will show here +12 34 56 78
Hediye Eğitimler

Katkı Vermek

Çalışma hayatım süresince satıştan pazarlamaya, kaliteden çevre ve insan sağlığı koruma alanlarında öğrendiklerimi daima sosyal sorumluklarla birleştirdim. İnsanların bana kattıkları, benim onlara var ise bir katkımın yanında o denli ufak ki… Kaldı ki her öğrendiğimiz başka bir kaynağın yansıması değil mi? Bu düşünce ile aşağıda yer alan eğitimleri “TEMA”dan bir ağaç veya doğa eğitimi alarak benden hediye olarak alabilirsiniz. Böylelikle doğaya ve sizlere istediğim katkıyı gönülden sağlamış olurum. Ya da bir sosyal sorumluluk projesine bağışta bulunabilirsiniz. Yaşasade projesi olarak bağışta belirtmeniz yeterli. Down Sendromu Derneği, Tohum vakfı, Lösev, TEGV vb. sizin değerli katkılarınızla sürdürebilirlik sağlayacaklardır.

 

Eğitim İçerikleri
Eğitimin bütünsel olduğuna inanıyorum. Eğitimde bir konuyu ele aldığınızda, diğer bağlantılı konular da hemen harekete geçiyor. En önemli faktör merakı sürdürebilir hareketin içinde tutmak ve katılımcılara öğrendiklerini hayatlarına entegre etme konusunda rehberlik etmek. İşte benim 3 aşamalı eğitim kurgum; ki ben buna öğrenim rehberliğim diyorum. Her bir basamak çalıştayları yaklaşım 3 saat sürüyor. 3 basamak birbirini takip eden hafta veya aylarda uygulanarak en fazla 3 ayda tamamlanıyor. Yap – işlet – devret modeli kurgusuyla “sürdürebilir” bir uygulama birlikte çalışan ekiplerin temellerine kültür olarak ekiliyor.
1. ANLAMAK

Kurgudan yer alan konular: İletişim, eğiticinin eğitimi, mülakat becerileri Günümüzde farklı bakış açılarını algılamak ve kendimizi ifade etmek önemli. Bu modüller ile ekip üyelerinin veya kişilerin bakış açıları, nasıl öğrendikleri, kendilerini nasıl ifade ettikleri konusunda farkındalık kazanarak yolculuğa başlıyoruz.

2. ESNEMEK

Esnemek ve çevik hareket etmek için zaman yönetimine ve problem çözme teknikleri kadar ekip yönetimine hâkim olmak önemli. Bu basamakta yer alan eğitimler ile planlama ve aksiyon takibine ilişkin yapıtaşları tanıyor ve/veya daha etkin uygulamayı öğreniyoruz.

3. DENEYİMLEMEK/UYGULAMAK

Öğrendikçe daha farklı yöntemler deneyerek, ekiple birlikte veya bireysel ve ekip olarak tanıştığımız araçları daha etkin kullanmayı deneyimliyoruz. Enerjimizi doğru yerde, doğru zamanda doğru kişilere aktarırken en önemli parça olan kendimizi de bütünsel olarak algılıyor ve öğrendiklerimizi, yeniden farklı bir şekilde uygulayarak sürdürebilir bir dengenin parçası haline geliyoruz.

Toplamda daha sade yaşamak amaç. Bu huzur ve bütünün bir parçası olarak daha çok
 keyif almayı, üretmeyi, üretirken devamlı kılmayı beraberinde getiriyor. 
Eğitimlerin Uygulama Şartları

  • Text Hover
Eğitimler çalışma mekanlarınızda olduğu gibi Arkeoloji Müzesi ve Beyoğlu, İstanbul Modern gibi yerlere geziler şeklinde de kurgulanabilmektedir.

Eğitimlerin her bir basamağı 2 – 3 saat arasında sürmekte olup, eğitim öncesinde sürdürebilir eğitim materyalleri ve eğitim hazır bulunuşlukları değerlendirilerek eğitim sürecinde ve sonrasında İnsan kaynakları departmanına ve yönetime eğitim alanında ücretsiz rehberlik olanakları sunulmaktadır. Kurum isteklerine göre, kurum kültürüne uygun eğitim araçları geliştirilerek kuruma teslim edilmektedir.
Eğitim içerikleri kurumda bazı parametreler, araçlar ve aktiviteler gözden geçirildikten sonra şekillendirilmekte, rapor olarak yönetime sunulmaktadır.

Bu konudaki eğitim detayları “Anla-Esne-Dene” başlığı altında içerikleriyle bilgi@yaşasade.org üzerinden talep edilebilir. Eğitimleri ve danışmanlığı sosyal sorumluluk projem çerçevesinde “bir fincan kahve ve keyifli sohbet” karşılığında, gönüllülük esasına göre verdiğimi tekrar belirtmek isterim.